Poradna: přesun urny do jiného hrobu

Otázka:

Do hrobu s nájemní smlouvou na manželku, byla na základě druhé a neoprávněné nájemní smlouvy, umístěna v roce 2004 urna nevlastní sestry, a to bez souhlasu ani vědomí manželky.Lze přemístit urnu do jiného hrobu, kdy manželka s tím souhlasí,ale nevím zda musí být souhlas i syna zemřelé.Děkuji

Středočeský kraj , 09.04.2013
Odpověď

Důležitý je souhlas nájemce hrobového místa, případně ještě majitele hrobového zařízení. Nevím, kdo byl objednatelem pohřbu nevlastní sestry. Tomu ze zákona patří urna zemřelé. Takže pokud nájemce ve spolupráci s provozovatelem pohřebiště vyjme urnu z hrobu, musí ji vrátit objednavateli pohřbení k dalšímu legálnímu uložení.

Julius Mlčoch , 10.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference