Poradna: Prosím o radu jak naložit s urnou, z které byl proveden

Otázka:

Dobrý den. Prosím o radu jak naložit s urnou, z které byl proveden rozptyl popele mimo místo určené k pohřbívání. Zesnulá si přála ještě před smrtí rozptyl blízko místa svého bydliště. Z etických důvodů mě zajímá, je-li možně uložit prázdnou urnu v místě rozptylu zakopáním do země nebo je-li k tomuto nějaký předpis, který by toto neumožňoval. Děkuji.

Úžice , 10.07.2007
Odpověď

Pokud je to Váš pozemek, nic nebrání tomu, aby jste prázdnou urnu na něm uložil do země. Žádný předpis tomu nebrání. Pokud to není Váš pozemek, pokuste se domluvit s majitelem pozemku. Je také možno prázdnou urnu odevzdat jako plastickou hmotu sběrným surovinám.

Julius Mlčoch , 16.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference