Poradna: Prosím o sdělení jak mám postupovat, když při úpravě

Otázka:

Dobrý den,prosím o sdělení jak mám postupovat, když při úpravě vedlejšího hrobu došlo k zúžení přístupu k našemu hrobu na cca 10-15 cm.Správce hřibotova /město Liběchov/nejdříve písemně tento nedostatek uznal s tím, že se postará o nápravu, později mně však sdělil, že moje stížnost je neoprávněná, že vše je dle zákona.K nápravě však nedošlo.Je povinností nájemce vedlejšího hrobu upravit hrob na zákonnou vzdálenost, i když ho to bude stát vyšší náklady? Děkuji

Praha 5 , Praha 5 , 30.03.2009
Odpověď

Správce hřbitova nemůže konstatovat, že je vše podle zákona. Zákon 256/2001Sb. v §22odst. (1) písm. c) stanovuje, že boční vzdálenosti mezi jednotlivými hroby musí činit nejméně 0,3m. je mi známo, že na mnohých hřbitovech to tak není, někde se dokonce hroby vzájemně dotýkají. To však je nutné s nájemci vždy projednat. Ve vašem případě, jak jsem pochopil, nájemce vedlejšího hrobového místa pochybil a hrobové zařízení nechal zhotovit větší než bylo původní hrobové zařízení a tím zmenšil uličku mezi hroby. Správce pohřebiště musí svolat jednání s Vámi a nájemcem vedlejšího hrobového místa a pokusit se najít řešení přijatelné pro obě strany.

Julius Mlčoch , 16.04.2009Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference