Poradna: Rada bych se informovala jak dlouho uchovavate urny

Otázka:

Dobry den rada bych se informovala jak dlouho uchovavate urny ktere si nikdo nevyzvedne.Ptam se z toho duvodu ze mi minuly rok zemrela sestra a matka si urnu nevyzvedla,moc mne to trapi a chtela bych to dat do poradku pokud to jeste jde.Dekuji predem za odpoved,z pozdravem

ustí nad labem , Ústí nad Labem , 12.12.2010
Odpověď

Krematorium má ze zákona povinnost uschovat urnu se zpopelněnými ostatky po dobu 12 měsíců ode dne zpopelnění. Po této době je oprávněno uložit lidské ostatky do společného hrobu. Urna se vydává objednateli pohřbení. Obraťte se na krematorium, pokud to bude možné, jistě se s Vámi na přijatelném řešení dohodne.

Julius Mlčoch , 12.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference