Poradna: Rozhodla jsem se zrušit hrob z důvodu krádeže náhrobního

Otázka:

Rozhodla jsem se zrušit hrob z důvodu krádeže náhrobního kamene a všeho co jsem na hrob dala. Urny rodičů vyzvedneme a popel uložíme na vsypovou loučku. Ráda bych věděla jaký poplatek za vše zaplatím a zda mohu před zrušením hrob převést na jinou osobu, nebo prodat obrubník a desku. Děkuji.J.N. Litoměřice

Litoměřice , Litoměřice , 13.09.2007
Odpověď

Bohužel Vám nemohu uvést částku jakou zaplatíte provozovateli pohřebiště, protože nevím o které pohřebiště se jedná a poplatky jsou různé. V každém případě zajděte za provozovatelem (správcem) pohřebiště a tam zjistíte vše potřebné. Pokud jste oprávněným nájemcem hrobového místa, můžete s provozovatelem projednat převod nájemní smlouvy na jinou osobu a rovněž této osobě prodat hrobové zařízení, pokud je Vaším majetkem. Může totiž být v evidenci provozovatele pohřebiště uvedeno, že nájemcem je jedna osoba a majitelem hrobového zařízení jiná osoba. Vše se jistě domluvíte u provozovatele pohřebiště.

Julius Mlčoch , 18.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference