Poradna: Starám se o hrob mých praprarodičů, prarodičů, rodičů

Otázka:

Dobrý den,starám se o hrob mých praprarodičů, prarodičů, rodičů mých bratranců a dvou tet,které byly svobodné a bezdětné,řádně platím nájem.Vzhledem k tomu,že pomník byl mírně nakloněn a že mne kvůli tomu ještě v srpnu nebo září 2006 bombardoval obecní ůřad obce ,kde se hrob nachází,jsem nechala hrob opravit.Nyní mi OÚ poslal novou smlouvu pronájmu s tím,že stará smlouva z r.2003 končí a novou mi posílají pouze na 1 rok a pak mi nájem již neprodlouží,poněvadž prý uplynula 15-ti letá tlecí doba.Mám tedy dotaz co s tím mohu dělat, jak se mám bránit? Předky vykopat a i s náhrobkem uložit do paneláku? Navíc naše rodina v této obci žila již staletí.Není to taky trochu o úctě k mrtvým a o dobré vůli? Děkuji

Hlučín okr.Opava , Hlučín , 14.02.2007
Odpověď

Je mi smutno z postupu OÚ. Bohužel, ale neznám poměry na pohřebišti, který provozuje tento OÚ. Pokud totiž nájemce podá provozovateli pohřebiště před uplynutí sjednané doby nájmu návrh na prodloužení smlouvy o nájmu, může provozovatel pohřebiště jeho návrh odmítnout jen v případě, že a) nájemce neplní své povinnosti podle odstavce 5 ( to je péče o hrobové místo a hrobové zařízení) b) nájemce neuhradil dlužné nájemné c) má-li být veřejné pohřebiště zrušeno. Pokud nejsou důvody zákonem stanovené, musí přistoupit na prodloužení nájmu. Není ale stanovena doba, na kterou se další nájem uzavírá. Pokud se s provozovatelem pohřebiště nedohodnete, můžete podat na ministerstvo vnitra žádost o přešetření postupu provozovatele pohřebiště. Přeji hezký den.

Julius Mlčoch , 14.02.2007

Firmy z tohoto regionu:

Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.