Poradna: stejný nápis zemřelého a dvou hrobech

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tresté, že jsme nechali na náhrobku uvedené jméno našeho bratrance s datem jeho narození a úmrtí, když si ho před měsíce jeho matka nechala dát do jihého hrobu? Začala nám vyhrožovat zažalováním, pokud to z náhrobku nenecháme dát pryč. Prý to nemůže být dvakrát uvedeno. Moc děkuji za odpověď

Doksy, Liberecký kraj , Doksy , 15.09.2012
Odpověď

Těnto problém není nikde zákonem řešen. Pokud byla urna se zpopelněnými ostatky uložena do hrobu na přání objednavatele pohřbení, a se souhlasem nájemce hrobového místa, a jméno zemřelého uvedeno na náhrobku se souhlasem majitele hrobového zařízení, bylo vše podle právních požadavků splněno. Pokud si nyní objednavatelka pohřbení urnu se souhlasem nájemce hrobového místa z hrobu urnu odebrala, můžete naopak od ní požadovat nápravu stavu, tedy nechat odstranit jméno, které bylo na Vaše hrobové zařízení dopsáno a to na její náklady.

Julius Mlčoch , 18.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference