Poradna: uložení urny do země

Otázka:

Dobrý den, zdědila jsem hrobové místo na Vinohradkém hřbitově.Patřilo rodině mého muže.Nyní-po smrti manžela jsem majitelka já.Hrobové místo je zarostlé břečťanem a podle nápisů na náhr.kameni jsou tam již uloženy urny 4 rodinných příslušníků. Když chci uložit urnu s popelem mého muže-jak mám postupovat-kdo připraví sklípek na urnu, nebo se urny ukládají přímo do země?Co když se při hloubení místa narazí na urny ostatních příbuzných? Nevím jak je hrobové místo uzpůsobeno.Můj tchán tam sám kdysi uložil urnu s popelem svého bratra..Jaký mi radíte postup? Děkuji za odpověď

Praha , Praha 1 , 03.04.2013
Odpověď

Dobrý den,Ještě před uložením urny je třeba na základě usnesení o dědictví uzavřít na hřbitovní správě smlouvu o nájmu hrobového místa (převod nájmu). Další informace Vám poté poskytne přímo hřbitovní správa na základě údajů z evidence (počet pohřbených) nebo na základě přípravy provedené před uložením urny (identifikace místa, kde jsou stávající urny uloženy). Urny je možné ukládat přímo do země, do sklípku zřízeného pod úrovní země i do schránky, která je např.součástí náhrobku. Sklípek nebo schránku Vám zhotoví kterékoli kamenictví. Urnu ukládá zaměstnanec správy.

Martin Červený , 07.04.2013Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference