Poradna: Uvedení jména na náhrobku

Otázka:

Dobrý den. Ještě doplňuji svoji předchozí otázku. Bohužel její titulek jsem zapomněla. Jedná se uvedení jména naší dcery z Brna, na náhrobku ve Slavkově u Brna, kde hrobové místo má pronajaté moje tchýně a ta si usmyslela, že tam uvede jméno mé dcery, jako by tam byla pochovaná, i když k tomu neměla souhlas rodičů. Psala jsem Vám, že jsem se snažila kontaktovat správu hřbitova, s tím, že veškeré náklady na odstranění jména naší dcery z tohoto, pro nás cizího, náhrobku uhradím. Moje tchýně je nájemce a tedy zřejmě i vlastníkem náhrobku. Jsou zde pochovaní její rodiče. O hrob se stará se svojí sestrou. My s tím s manželem nemáme nic společného. A já nevím, po kom mám chtít odstranění toho jména, neboť je to pro mě bolestné, že si kdo chce uvede jméno mého dítěte kde chce a já proti tomu nemůžu nic. Zdá se mi to divné. Opravdu ráda vše zaplatím a ráda už budu alespoň relativně žít v klidu. Moc Vám děkuji za odpověď.

Kalvodova 7, 602 00 brno , 01.11.2011
Odpověď

Bohužel, tady Vám nemohu nic moc poradit. Vaše tchýně jako vlastník hrobového zařízení je oprávněna s ním dělat co chce a provozovatel pohřebiště jí to nemůže zakázat. Vysekaný nápis do pomníku se dá odstranit jenom přebroušením celé plochy pomníku a to je jistě značně drahé. O tom, zda došlo k přestupku, nebo jinému nezákonnému jednání, Vám musí poradit právník.

Julius Mlčoch , 06.11.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference