Poradna: V našem chladícím zařízení uskladňují zemřelé soukromé

Otázka:

V našem chladícím zařízení uskladňují zemřelé soukromé pohřební služby. V zhledem k nesprávným zápisům do knihy zamřelých žádáme,aby pohřební službou byl předáván ke všem tělům které jsou uloženy v našem chladícím boxu i list o prohlídce mrtvého. List o prohlídce mrtvého je mi předán pouze v případě uložení těla na našich hřbitovech. U ostatních zemřelých jsem odkázána pouze na datum úmrtí, dovezení a odvezení těla pohřební službou. Jiné údaje k těmto zemřelým nemám a při namátkových kontrolách bylo zjištěno, že datumi nesouhlasí mezi knihou a rakvenkou. Pro tyto nedostatky požaduji od pohřebních služeb tyto listy od zemřelých, který jsou uloženy v našem chladícím zařízení. V Případě, že tělo bude uloženo na jiných hřbitovech či převezeno ke zpopelnění bude ohledací list pohřební službě vrácen. Odpovězte prosím zda mám právo toto vyžadovat a ohledací listy si okopírovat pro kontrolu údajů, neboť se jedná o naší chladící komoru a pohřební služby jí pouze používají pro všechny zemřelé i pro ty, které u nás pohřeb nemají. S pozdravem

Písek , Písek , 04.01.2007
Odpověď

Pokud správa pohřebiště umožňuje pohřebním službám využívat jejich úložných prostor pro přechodné uložení zemřelých před pohřbením, jistě má pro toto zařízení zpracována provozní řád, ve kterém si stanoví podmínky, za jakých budou od PS zemřelí přijímáni k uložení, a opět z těchto prostor vydáváni. Provozovatel má plné právo kontrolovat správnost a úplnost zápisů do evidence přijatých a vydaných zemřelých. I když není v zákoně 256/2001Sb. výslovně uvedeno, že v tomto případě se list předává spolu se zemřelým, já bych bez tohoto listu zemřelého k uložení nepřevzal. Je to doklad o totožnosti zemřelého, na kterém je také uvedeno, zda nejsou stanoveny zvláštní podmínky pro manipulaci se zemřelým. Dále je zde uvedeno přesné datum úmrtí a od něj se počítá doba 96 hodin, po jejichž uplynutí je osoba, u níž jsou pozůstatky uloženy, povinna informovat Obecní úřad, že nikdo neobjednal pohřeb. Také může nastat situace, že zemřelého přiveze jedna PS, a pozůstalí objednají pohřbení u jiné PS, a ta si přijede pro zemřelého, a bude na Vás požadovat ohledací list, neboť bez něj nemůže zemřelého převzít a provést pohřbení. Ohledák bych však nedoporučoval kopírovat, mohlo by jit v případě jen uložení o porušení zákona o ochraně osobních údajů. Jako evidenci přijatých a vydaných zemřelých z úložných prostor stačí správný zápis v knize přijmu a výdeje, ověřený Vašim pracovníkem dle ohledáku.

Julius Mlčoch , 04.01.2007

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference