Poradna: Ve středu min týden mi zemřel bratr, chtěl být zpopelněn

Otázka:

Dobrý den, ve středu min týden mi zemřel bratr, chtěl být zpopelněn a chtěl být uložen na mé zahradě. je možné zakoupit velk přírodní kámen a do něj vložit urnu, tak že by byla na očích i s fotografií jen zasklená? Musím mít nějaké povolení či souhlas obce? Děkuji moc za odpověď. David

slatina u bílovce , Slatiňany , 21.11.2010
Odpověď

K uložení urny na vlastním pozemku nepotřebujete žádné povolení. Jen je třeba dodržet pietu a etiku, tak aby nebyla dotčena důstojnost a zemřelého a mravní cítění pozůstalých a veřejnosti. Pokud nebude provedení pomníčku z přírodního kamene vadit sousedům, jistě nebude námitek.

Julius Mlčoch , 26.11.2010

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference