Poradna: Velikost urny

Otázka:

Dobrý den, nedávno jsem navštívila výstavu pana Romana Týce. Byly zde vystavovány obrazy ,,prý" z lidského popela. Autor chtěl upozornit na problém, že se vyrábějí malé urny, do kterých se nevejde celé zpopelněné tělo. Chtěla bych se zeptat, zda je to možné? Předpokládám, že je rozdíl v množství popelu po větší / menší, štíhlejší/tlustější osobě,.... Dívala jsem se na nabídku uren a jsou nabízeny různé velikosti, objemy. Jak se má zvolit ta správná? Zajímalo by mě, kolik popelu průměrně vznikne po 1 osobě? Děkuji za odpověď.

Praha , Praha 1 , 18.10.2011
Odpověď

O množství zpopelněných ostatků rozhoduje stav kostry. Někdo má silné kosti jiný slabé. Měkké tkáně shoří a nic z nich nezbude. Takže podstatou množství popela je zbytek popela z rakve a popel z kostry. To se ukládá do úřední plastové urny. Ta má obsah 3,5l a zpopelněné ostatky se do ní vejdou. Výroky pana Týce nesmíte brát doslova. Je to umělec a má právo na extravagantní názory. Sám pak zpochybnil původ popela použitého na výtvarná díla. Úřední urna je jenom jedna velikost. Všechno ostatní jsou pak ozdobné obaly, nebo různé vzpomínkové urny a ty jsou různých velikostí.

Julius Mlčoch , 26.10.2011Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference