Poradna: Zajímalo by mě, zda je možné, aby bylo nájemné za užívání

Otázka:

Dobrý den,zajímalo by mě, zda je možné, aby bylo nájemné za užívání hrobového místa trvale "vyplaceno". Dle našich evidenčních karet je u některých nájemců uvedena poznámka "vyplaceno" a dotyční se brání s ohledem na to platit nájemné s tím, že hrob mají natrvalo vyplacen. Jedná se o opravdu stará hrobová místa a nepodařilo se mi zjistit, zda to podle dřívějších předpisů bylo možné, tedy natrvalo si vyplatit nájem. Pokud nájemci předloží smlouvu, ze které toto bude vyplývat, tak si myslím, že je k dalšímu placení nemůžeme nutit. Pokud to však neprokáží (např. smlouvou či jinou listinou), tak by s nimi měla být uzavřena nová smlouva dle platných předpisů.

Jičín , Jičín , 09.05.2007
Odpověď

Ano je možné, že nájem hrobového místa byl zaplacen tak zvaně "na dobu trvání hřbitova". Tento stav ale musí nájemce prokázat písemnou smlouvou. Pokud tak neprokáže, je provozovatel pohřebiště na základě zákona č. 256/2001Sb. povinen uzavřít novou smlouvu, která bude v souladu s ustanoveními tohoto zákona.

Julius Mlčoch , 04.06.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


Pohřební a hřbitovní služby - Ing. Milan Mašek

Sekce: Pohřební služba, Město: Vrchlabí
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference