Poradna: Změna nájemce hrobu

Otázka:

Dobrý den,ráda bych Vás poprosila touto cestou o radu. Naše rodina měla v pronájmu hrob a zhruba před 20 lety si jej do pronájmu převzal strýc mé babičky. V hrobě je uložena jeho maminka (moje praprababička). Strýc se o hrob ale vůbec nestaral a zhruba před 5 lety zemřel. Hrob byl zaplacený do konce loňského roku. Už od podzimu 2019 se snažím získat hrob do pronájmu já, ale prý to možné není, protože nájem někdo musel zdědit a musím se domluvit s nimi. To byla jistě strýcova manželka. Snažila sem se tetu kontaktovat v místě bydliště, ale nepodařilo se mi to a obávám se, že už ani nežije a kontaktovat jejich dvě děti, které jsem v životě neviděla, se mi také nedaří. (Posílala sem jim i doporučený dopis. Zatím bez odezvy). Prosím, jak mám postupovat, abych dostala hrob do nájmu já? Už je vlastně od 1.1.2020 nezaplacený, já mám v hrobě příbuznou, snahu se o hrob starat a udržovat ho a správa mi tvrdí, že mi pomoc díky zákonům nemůže. Podotýkám, že ani netušili, že je strýc mrtvý a hrob neudržovaný. Za odpověď předem děkuji.

, Ostrava-město , 20.11.2020
Odpověď

Pokud se není možné domluvit se správou hřbitova, tak Vám bohužel nezbývá nic jiného, než se snažit zkontaktovat osoby, na které nájem přešel. Případně se zkuste se správou hřbitova domluvit tak, že pokud není nájem hrobu placen, tak můžou od nájemní smlouvy odstoupit - a pak uzavřít novou s Vámi.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference