Poradna: zrušení hrobového místa

Otázka:

chci zrušit pronajem hrobového mista i hrobu,hrob je veden jako jednohrob pod číslem,ovšem je ohraničen obrubníkem společně se sousedním hrobem,po zrušení mého místa bude vedlejší hrob bez bočního obrubníku,protože vedlejší hrob neni přizpůsoben na krycí desku.majitel vedlejšího hrobu požaduje opravu jeho hrobu i když při pokládání desky použil mého obrubníku a nezajistil si svoji desku. děkuji za radu.

Loštice okres Šumperk , 29.07.2013
Odpověď

Hřbitovní správa není povinna evidovat vlastnictví hrobového zařízení a ni jeho částí. Na druhou stranu povolování stavby hrobových zařízení včetně souvisejícího výměru pro tuto stavbu je plně v její kompetenci. Je proto možné u správce pohřebiště zjistit, zda se onen společný obrubník nachází na místě pronajatém Vám či sousedovi. Pokud by byl na místě, které užíváte Vy, jsou jakékoli požadavky neoprávněné. K jednoznačnému posouzení mi však chybí znalost situace. Možná je i dohoda o ponechání Vašeho hrobového zařízení na místě i po ukončení smlouvy – to je však již zcela na Vašem uvážení.

Martin Červený+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference