Poradna: Zrušení hrobu

Otázka:

Dobrý den, moje babička má pronajaté hrobové místo v Bukové u Merklína, každý rok pravidelně platí pronájem, nyní ji už zdravotní stav nedovoluje tam jezdit (cca 50km) a starat se o hrob. Chtěla by hrob zrušit, bylo jí však řečeno, že tak musí učinit na vlastní náklady nebo na náklady města. Můžete mi prosím objasnit, jaký je postup při rušení hrobu? Myslel jsem, že stačí pouze vypovědět pronájem a je to vyřízeno.

Plzeň , Plzeň-jih , 11.09.2012
Odpověď

Samozřejmě ukončení platnosti nájemní smlouvy lze provést oznámením provozovateli pohřebiště. Zbývá však hrobové zařízení, které má ze zákona povinnost odstranit. Lze se však dohodnout s provozovatelem pohřebiště, že tento movitý majetek přenechává provozovateli k jeho použití, nebo jej může sama prodat zájemci o hrobové místo. Pokud to bylo hrobové místo v podobě hrobu, rovněž je nutno s provozovatelem dohodnout jak má být naloženo s ostatky, které se v hrobě nachází. Urny se vyjmou snadno, lae kosterní ostatky z předchozích pohřbení mohou být buď v hrobě ponechány a uloženy pod obvyklým dnem hrobu, nebo při dalším pohřbení vyjmuty a zpopelněny v krematoriu. Tyto záležitosti je nutno s provozovatelem pohřebiště dohodnout a nájem ukončit.

Julius Mlčoch , 17.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference