Poradna: Zruseni hrobu

Otázka:

Dobry den, chci se zeptat jakym zpusobem dochazi k vyklizeni hrobu. Mam hrob, kde je urna me babicky a pak rodice me babicky, kteri byli pohrbeni do zeme. Rada bych, vyklidila hrob s tim, ze si chci vzit jen urnu. Pani na urade me ale tvrdi, ze musi dojit k vykopani ostatku ze zeme, ktere tedy budu muset nechat zase pohrbit nekde jinde (na tomto hrbitove neni zadny spolecny rob, kam by popr. ostatky mohli byt premisteny) a nebo je nechat spalit. HJe toot normlani praxe? Nemuzu jen tam ostatky nechat? Dekuji

Pardubice , Pardubice , 21.09.2013
Odpověď

Ano v současnosti je to běžná praxe. Nový nájemce hrobového místa většinou chce přebrat hrobové místo bez kosterních ostatků dříve pohřbených zemřelých.

Julius Mlčoch , 01.10.2013

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference