Poradna - Správa hrobů

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Vážení, prosím o radu, jako obec spravujeme veřejné

Vážení, prosím o radu, jako obec spravujeme veřejné pohřebiště. Na podnět správce městského hřbitova nám bylo...

Litoměřice, Litoměřice , 26.03.2007
Odpověď

V podstatě máte pravdu, ale v každém případě je potřeba dodržet ustanovení §25 odst.8 a vyvěsit...

Julius Mlčoch , 27.03.2007
Otázka - ráda bych se zeptala na podrobnosti ohledně převodu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na podrobnosti ohledně převodu nájmu hrobového místa v Praze na Olšanech. Kolega...

Praha 10, Praha 10 , 16.03.2007
Odpověď

Olšanské hřbitovy mají svou kancelář vlevo u hlavního vchodu na olšanský hřbitov. Adresa je...

Julius Mlčoch , 19.03.2007
Otázka - Obracím se na Vás s následujícím dotazem. V roce 1997,

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem. V roce 1997, kdy mi zemřel otec, jsem se stala na základě...

v Mostě, České Budějovice , 16.03.2007
Odpověď

Nárůst nákladů na provozování pohřebišť jsou rok od roku vyšší a vyšší. Pochopitelně Vám nemohu...

Julius Mlčoch , 19.03.2007
Otázka - Letos končí 10letý pronájem na Olšanských hřbitovech,

Letos končí 10letý pronájem na Olšanských hřbitovech, posl. pohřeb do země v r. 1968. nechci hrob dále využívat(máme...

Praha, Praha 1 , 02.03.2007
Odpověď

Nájem horobového místa můžete ještě před skončením sjednané doby nájmu převést na jiného nájemce....

Julius Mlčoch , 05.03.2007
Otázka - Chci se zeptat co se stane s ostatky zemřelého po zrušení

Chci se zeptat co se stane s ostatky zemřelého po zrušení hrobu (neplacení)?

Neratovice, Neratovice , 01.03.2007
Odpověď

Pokud tomu dobře rozumím, máte na mysli ukončení nájemního vztahu k hrobovému místu. Provozovatel...

Julius Mlčoch , 05.03.2007
Otázka - Vážený pane doktore,omlouvám se,že Vás ještě obtěžuji,ale

Vážený pane doktore,omlouvám se,že Vás ještě obtěžuji,ale pokládám to za povinost Vám poděkovat za rady,které jste...

Nové Strašecí, Nové Strašecí , 26.02.2007
Odpověď

Vážený pane Elicere, jsme rádi, že Vám naše poradna pomohla.

kolektiv www.pohřeb.cz , 26.02.2007
Otázka - Má zemřelá babička byla majitelkou hrobu, a tento převedla

Dobrý den, má zemřelá babička byla majitelkou hrobu, a tento převedla za života na mou matku, která hrobové místo...

Frýdek-Místek, Frýdek-Místek , 26.02.2007
Odpověď

Vaše matka je nájemcem hrobového místa a je oprávněna požadovat od druha Vaší babičky, aby si...

Julius Mlčoch , 26.02.2007
Otázka - Chtěla vych se zeptatna toto. Na Proseku máme urnu

Dobrý den, chtěla vych se zeptatna toto. Na Proseku máme urnu uloženu v kolumbáriu. Někdo skolo rozbil, obal a jiné...

Praha Prosek, Praha 1 , 26.02.2007
Odpověď

Hřbitov Prosek má na starosti Správa pražských hřbitovů - hřbitovní správa Ďáblice, Ďáblická...

Julius Mlčoch , 26.02.2007
Otázka - Chtěla bych se zeptat jak mám postupovat,když chci

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak mám postupovat,když chci odstoupit od smlouvy nájmu hrobového místa.Předem děkuji...

Újezd u Sezemic, , 21.02.2007
Odpověď

Odstoupit od smlouvy na nájem hrobového místa je možné. Je nutno toto oznámit provozovateli...

Julius Mlčoch , 26.02.2007
Otázka - Chtěl bych se zeptat kdo zodpovídá za pokácení stromů

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat kdo zodpovídá za pokácení stromů na hřbitově (stromy již ohrožují okolí)?Pozemek...

Nový Jičín, Nový Jičín , 17.02.2007
Odpověď

Za provoz a bezpečnost na pohřebišti odpovídá provozovatel pohřebiště. Pokud jsou různé majetkové...

Julius Mlčoch , 17.02.2007
Otázka - Starám se o hrob mých praprarodičů, prarodičů, rodičů

Dobrý den,starám se o hrob mých praprarodičů, prarodičů, rodičů mých bratranců a dvou tet,které byly svobodné a...

Hlučín okr.Opava, Hlučín , 14.02.2007
Odpověď

Je mi smutno z postupu OÚ. Bohužel, ale neznám poměry na pohřebišti, který provozuje tento OÚ....

Julius Mlčoch , 14.02.2007
Otázka - ráda bych se zeptala jak mám postupovat,když bych

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak mám postupovat,když bych chtěla koupit místo na pohřebišti v Praze?Nemáme žádný...

Muenchen, , 14.02.2007
Odpověď

Určitě je možné zakoupit hrob na pohřebišti v Praze. Obraťte se prosím na Správu pražských...

Julius Mlčoch , 14.02.2007
Otázka - Zajímalo by mě, zda je možné, že bylo nájemné za hrob

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je možné, že bylo nájemné za hrob zaplaceno při uzavření nájemní smlouvy, kterou však...

Praha, Praha 1 , 14.02.2007
Odpověď

Nájemní smlouva by měla být uzavřena písemně a v souladu s ustanovením §25 odst.(1) zákona č....

Julius Mlčoch , 15.02.2007
Otázka - Dobrý večer, moje matka je zapsaná na smlouvě o nájmu

Dobrý večer, moje matka je zapsaná na smlouvě o nájmu hrobového místa na hřbitově v Ústí nad Labem-Skoroticích. Je...

Česká Lípa, Česká Lípa , 14.02.2007
Odpověď

Neznám jakou praxi ve vedení předepsané evidence k hrobovému místu vede provozovatel pohřebiště v...

Julius Mlčoch , 14.02.2007
Otázka - Zajímalo by mě, zda je možné, že bylo nájemné za hrob

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je možné, že bylo nájemné za hrob zaplaceno při uzavření nájemní smlouvy, kterou však...

Praha, Praha 1 , 08.02.2007
Odpověď

Nájemní smlouva by měla být uzavřena písemně a v souladu s ustanovením §25 odst.(1) zákona č....

Julius Mlčoch , 08.02.2007
Otázka - Může MÚ zrušit platnou smlouvu jím vypracovanou,dle

Může MÚ zrušit platnou smlouvu jím vypracovanou,dle nového platného zákona č.256/2001Sb.§25 o nájmu hrobového...

Nové Strašecí, Nové Strašecí , 08.02.2007
Odpověď

Z dostupných informací jsem dospěl k závěru, že Vám byla v roce 2001 předložena smlouva o nájmu...

Julius Mlčoch , 08.02.2007
Otázka - Až dnes jsem se dostala k tomu, abych si přečetla vaši

Dobrý den, až dnes jsem se dostala k tomu, abych si přečetla vaši odpověď na moji otázku ze dne 13.1.07 ohledně...

, 02.02.2007
Odpověď

Obecně podle ustanovení Občanského zákona máte pravdu, ale podle ustanovení §25 odst.(6)zákona č....

Julius Mlčoch , 02.02.2007
Otázka - Dojde-li k poškození sousedního hrobu vlivem orkánu

Dojde-li k poškození sousedního hrobu vlivem orkánu spadnuvšími poškozenými (orkánem) částmi našeho hrobu, mám právní...

Neuvedeno, , 23.01.2007
Odpověď

Na tento dotaz není jednoduchá odpověď. Podle Občanského zákona je hrobové zařízení majetkem...

Julius Mlčoch , 23.01.2007
Otázka - Mám zřejmě neobvyklý dotaz, ale v posledni době je

Dobrý den, mám zřejmě neobvyklý dotaz, ale v posledni době je vandalismus na hřbitovech dosti častý.Proto by mne...

Praha, Praha 1 , 18.01.2007
Odpověď

Vandalismus na hřbitovech je opravdu velký problém. Pojištění hrobového zařízení měla ve své...

Julius Mlčoch , 18.01.2007
Otázka - Před časem jsem s radostí objevil místo pohřbení mého

Před časem jsem s radostí objevil místo pohřbení mého pradědečka a prababičky. S velkou lítostí jsem však zjistil, že...

Náchod, Náchod , 18.01.2007
Odpověď

Správa pohřebiště postupovala v souladu s ustanovením zákona 256/2001 Sb. o pohřebnictví. Pokud...

Julius Mlčoch , 18.01.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 17 | 18 | 19 | 20 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.