Poradna: A předem děkuji za odpověď. Dne 8.února jsme pohřbili

Otázka:

Dobry den a předem děkuji za odpověď. Dne 8.února jsme pohřbili strýce do společného hrobu na pohřební službě nám zdělili že se hrob muže vykopat po roce.V nadcházejících dnech očekáváme další pohřeb a chtěli bychom znovu hrob vykopat . Existuje nějaká vyjimka ? děkuji

Liberec , Liberec , 23.02.2008
Odpověď

Nerozumím přesně Vaší otázce. Společný hrob asi není ten správný termín. Do společného hrobu se ukládají zpopelněné ostatky nebo kosterní ostatky, které jsou vyjmuty ze zrušených hrobů. Vy asi máte na mysli hrob, ve kterém jsou již dříve pohřbeni vaši příbuzní. V takovém případě je možno do tohoto hrobu provést v tlecí době, která běží od 8. února minimálně deset let, další pohřbení jen za podmínek stanovených v zákoně č. 256/2001Sb. V zákoně je stanoveno, že před uplynutím tlecí doby mohou být do téhož hrobu uloženy další lidské pozůstatky, pokud je možné je umístit nad úroveň naposledy pohřbených lidských pozůstatků a vrstva ulehlé zeminy nad rakví bude činit nejméně 1m. O tom zda bude možné do hrobu pohřbít musí rozhodnout provozovatel pohřebiště, který má přesnou evidenci o hrobovém místě. Pokud by nemohla být dodržena podmínka 1m zeminy, a Vy budete trvat na opětovném pohřbení do tohoto hrobu, bude nutno provést exhumaci Vašeho pohřbeného strýce, prohloubit hrob, strýce znovu uložit do hrobu a pak provést další pohřbení. To vše musí schválit krajský hygienik a náklady jdou pochopitelně za objednatelem exhumace. Doporučuji vše projednat s provozovatelem pohřebiště.

Julius Mlčoch , 29.02.2008Inzerce z regionu

Koupím hrobku v Sudetech
Region: Sudety
poptávka, 6.6.2024, 18:57
Kamenictví v pohřebnictví

Koupíme hrobku v Sudetech. Preferuji Liberec,...
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference