Poradna: Chcela by so Vas poprosit o radu. V juli tragicky zahynul

Otázka:

Dobry den, chcela by so Vas poprosit o radu. V juli tragicky zahynul moj otec, ktory byval v malej dedinke Svor. Mal druzku, ktora nema zaujem ho pochovat, ani pomoct mi vybavit hrob a pohreb.Preto by som chcela bud ho rozprasit nad dedinkou Svor z kopca Klíč, alebo si ho previezt na Slovenkso. Preto Vas ziadam o radu ake povolenia na to potrebujem, aby to bolo legalnou cestou. Za radu vopred dakujem. Šimkovičová

, 04.01.2009
Odpověď

Pokud nikdo z pozůstalých není proti tomu provést rozptyl zpopelněných ostatků na Vámi popsaném místě, pak Vám postačí souhlas majitele pozemku, na kterém chcete rozptyl provést. Vlastní rozptyl můžete provést i sama, nutno však jej provést pietně a takovým způsobem, aby nebyla dotčena důstojnost zemřelého a mravní cítění pozůstalých a veřejnosti. Pokud budete převážet urnu se zpopelněnými ostatky na Slovensko, potřebujete úmrtní list nebo doklad o pohřbení, který Vám vydá krematorium, prostřednictvím pohřební služby, která pohřbení zajišťovala.

Julius Mlčoch , 11.01.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference