Poradna: chcela by som sa na Vas obratit s prosbou o radu

Otázka:

Dobry den, chcela by som sa na Vas obratit s prosbou o radu ohladom kremacneho pohrebu. Mali sme jednou nemenovanou spolocnostou zabezpecnenu poslednu rozlucku v mesiaci jun so zosnulym. Lenze pochovanie urny do zeme bude az 10/2006 nakolko niesme vsetci rodinny prislusnici.Kedze to mame take atipicke tak si neviem rady. Chcela by som sa spytat, co mam zabezpecit aby sme mohli urnu pochovat, ci uz musi byt aj nahrobny kamen? My chceme dat dreveny - je to mozne? Mate nejake kontakty na firmy ktore to robia? A to najdolezitejsie koho mam este pozvat na pochovanie urny do zeme ak posledna rozlucka bola? znouvu knaza a rodinu alebo to moze prebehnut aj za pritomnosti knaza a nas priamych rodinnych clenov? a robi sa znovu kar? Prosim poradte mi? Dakujem velmi pekne za skoru odpved.

, 28.06.2006
Odpověď

Poslední rozloučení, které proběhlo a na kterém byli přítomni pozůstalí a známí je takové faktické ukončení životní pouti zemřelého. Je zcela běžné, že uložení urny proběhne až později. Je možné uložit urnu ještě ten den, ale skoro nikdo to tak nedělá. Uložení urny tak probíhá většinou jen v úzkém kruhu rodiny, ale samozřejmě záleží na přímých pozůstalých koho si k tomuto aktu pozvou. Uložení urny na pohřebišti musí být vždy projednáno s provozovatelem, nebo správcem pohřebiště. Provozovatelem je obec a nebo církev, která má většinou nějakého správce pohřebiště. Pokud si přejete dřeveného náhrobku, není to problém. Musíme Vás ale upozornit, že o tom co bude na hrobovém místě vybudováno musí vědět správa pohřebiště a ta může mít připomínky pokud by navrhované hrobové zařízení mohlo narušovat celkovou koncepci pohřebiště třeba svými rozměry a nebo navrženým provedením montáže mohlo staticky ohrožovat okolní hrobová místa nebo bezpečnost návštěvníků pohřebiště. Jsem přesvědčen, že u urnového hrobového místa to nehrozí. Domnívám se, že i dřevo jako materiál hrobového zařízení není na závadu. Rovněž zda bude vše připraveno před uložením urny nebo až potom je zcela na vůli nájemce hrobového místa a objednatele pohřbení. Rovněž přítomnost kněze je možná a i kar je možné provést. Na toto nejsou žádné předpisy a skutečně záleží na místních zvycích představách a přání pozůstalých.

Julius Mlčoch , 30.06.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference