Poradna: Chtěl bych se zeptat jestli v dnešní době se musí nechat

Otázka:

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli v dnešní době se musí nechat rozsypat pouze na rozptylových loučkách nebo to jde i někde v přírodě kde to měl dotyčná osoba velice ráda.

, 02.06.2009
Odpověď

Zákon o pohřebnictví nestanovuje taxativně místo pro uložení zpopelněných ostatků. Proto můžete provést rozptyl i mimo pohřebiště, ale jen na pozemku, který je ve Vašem vlastnictví. Pokud je to na jiném pozemku, musíte mít souhlas majitele tohoto pozemku. Důležité je dodržet ustanovení §4 odst.(4) písm. h) a to, že s lidskými ostatky se nesmí zacházet způsobem dotýkajícím se důstojnosti zemřelého nebo mravního cítění veřejnosti a pozůstalých.

Julius Mlčoch , 15.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference