Poradna: Chtěla bych vás poprosit o radu.Kdo má ze zákona povinnost

Otázka:

Dobrý den chtěla bych vás poprosit o radu.Kdo má ze zákona povinnost postarat se o pohřeb u rozvedených osob.Bývalá manželka nebo rodiče zemřelého.Děkuji za odpověď.

Ostravsko , 06.03.2007
Odpověď

Zatím náš zákon neukládá nikomu povinnost zajistit pohřeb svým příbuzným, bývalým manželům a dalším. Zákon jen ukládá osobě, u níž je zemřelý uložen, oznámit obecnímu úřadu, v jehož obvodu k úmrtí došlo, že v době do 96 hodin nebyl objednán pohřeb zemřelé osoby. V tomto případě je zákonem stanovena povinnost OÚ zajistit pohřbení na své náklady.

Julius Mlčoch , 06.03.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.