Poradna: Chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné mít na pohřeb

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné mít na pohřeb sv. modrou bundu. V pátek se koná pohřeb bratrance já nemám jinou bundu, či kabát. Děkuji za odpověď

, 11.01.2010
Odpověď

Podle zásad společenského chování, mají být blízcí pozůstalí oblečeni v černém nebo tmavém společenském oblečení. Příbuzenský vztah bratranec - sestřenice není až tak blízký, i když jste se jistě dobře znali a vztah byl velmi přátelský, aby nemohla být tolerována světle modrá bunda, pokud k ní budete mít trochu společenské oblečení. Je pochopitelné, že si na tuto událost nebudete pořizovat smuteční oblečení. To jistě příbuzní pochopí. Jde především o to, svou přítomností na posledním rozloučení, vyjádřit Vaši účast na smutku rodiny zemřelého bratrance.

Julius Mlčoch , 13.01.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference