Poradna: Chtěla jsem se zeptat, zda zákon umožňuje založení

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda zákon umožňuje založení rodinného hrobu, na vlastním pozemku.Pokud ano,co je k vyřízení této věci zapotřebí. Děkuji Eva Čechtická

Jižní Čechy-Soběslavsko , 24.10.2009
Odpověď

Pokud jde o hrob pro uložení lidských pozůstatků tedy mrtvého lidského těla, tak to zákon neumožňuje. Lidské pozůstatky smí být pohřbeny jen na veřejném nebo neveřejném pohřebišti. Pokud Vám jde o uložení urny se zpopelněnými ostatky, tak si na svém pozemku můžete vybudovat pomníček a uložit urnu. Podmínkou je, že toto místo nesmí být narušením sousedských vztahů a nesmí být narušena důstojnost zemřelého nebo mravní cítění pozůstalých a veřejnosti.

Julius Mlčoch , 15.11.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference