Poradna: Dědeček má pohřbené rodiče daleko od svého bydliště

Otázka:

Dobrý den,dědeček má pohřbené rodiče daleko od svého bydliště a vzhledem ke svému zdravotnímu stavu(je mu 83let)by chtěl rodiče přesunout do urnového hrobu v místě svého bydliště - prosím o informaci, jak se takováto situace řeší(tlející doba nebo jak je správně tento termín je 100%splněna - praděda zemřel cca v roce 1983, prababička o něco dříve)Jaké úřady je třeba zařídit, příp.za co jsou poplatky?Navíc je zde otázka, jak se řeší situace, pokud jsou zemřelí pohřbeni a poté by měli být přesunuti do urnového hrobu - tady probíhá klasická kremace??? Velice děkuji za odpověď, snažím se zařídit dědovo přání, ale nikde jsem se tyto informace nedozvěděla. Přeji příjemný den.

Pardubický kraj , 21.10.2008
Odpověď

V tomto případě tak jako vždy pokud jde o pohřebiště, se musíte obrátit na provozovatele pohřebiště, což je většinou obecní úřad. Provozovatel zajistí exhumaci ostatků a pokud chcete tyto ostatky uložit do urnového hrobu, musí být provedena kremace kosterních ostatků. Doporučuji Vám, spojte se s místní pohřební službou, která Vám zařídí jak exhumaci, tak kremaci a převoz ostatků. Předpokládám, že dokáže také projednat uložení urny do urnového hrobu v místě bydliště dědečka. Samozřejmě to bude spojeno s placením poskytnutých služeb. Já ovšem z tohoto místa Vám nedokážu říct jaká cena, za tyto služby, bude požadována.

Julius Mlčoch , 31.10.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference