Poradna: Dobrý ven, z vašich stránek jsem se dočetl ,že pokud

Otázka:

dobrý ven, z vašich stránek jsem se dočetl ,že pokud člověk žádá uložení do země bez spalu, prostě tak jak to bylo i před stol lety a pro mě to je přirozený a jediný přijatelný způsob, musí být kresťan. Je to tak či nikoli? píše ,že se jedná o pohřeb v kostele díky tomu jsem došel k této dedukci. mohli by jste mi to prosím vysvětlit? děkuji předem. Nejsem křesťan a nechci pohřeb v kostele tak jestli mi prosím můžete poradit. děkuji John

, 03.07.2009
Odpověď

Na veřejném pohřebišti jejímž provozovatelem je obec a jen výjimečně církev má právo být pohřben každý občan této republiky. Nevím odkud jste, ale jistě bude někde v blízkosti Vašeho bydliště obřadní síň, ve které se provede poslední rozloučení (to nemusí být v kostele) a potom bude uložení rakve do hrobu za přítomnosti pozůstalých. Píšete, že nejste křesťan, to nebrání uložení rakve s Vašimi pozůstatky do hrobu, pokud není na daném pohřebišti zakázáno pohřbívání. Pokud jste jiného vyznání jistě víte, že existují i neveřejná pohřebiště právě pro příslušníky jiných náboženství. Na těchto pohřebištích je možno pohřbít však jen se souhlasem provozovatele daného neveřejného pohřebiště.

Julius Mlčoch , 13.07.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference