Poradna: Jestliže zesnulý zemřel v nemocnici v České Lípě a

Otázka:

Jestliže zesnulý zemřel v nemocnici v České Lípě a záchranná služba si vyžádala pitvu v Jablonci nad Nisou a kontaktovala pohřební službu, která zajistí převoz,má tato pohřební služba zemřelého přepravit i zpět do České Lípy, bez objednavatele pohřbu, nebo má zemřelého nechat v místě, kde byla provedena pitva?

, 02.12.2006
Odpověď

Převoz zemřelého na pitvu a z pitvy zpět do místa úmrtí nebo pohřbení je hrazen Zdravotní pojišťovnou a je jedno, zda zemřelého přiveze zpět pohřební služba, která jej na pitvu přivezla, nebo pohřební služba, která již zajišťuje pohřeb. Problém je s výší úhrady za tyto převozy. To je ale záležitost mezi pohřební službou a pojišťovnou.

Julius Mlčoch , 02.12.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.