Poradna: Mám dotaz ohledně „neoficiálního obřadu“.

Otázka:

Dobrý den,mám dotaz ohledně „neoficiálního obřadu“. Chtěli bychom udělat v okruhu přátel rozloučení s naším tragicky zemřelým kamarádem, vzhledem k tomu, že oficiální obřad je odložen na neurčito z důvodu vážných zranění ostatních členů rodiny, kteří jsou ještě v nemocnici..Rádi bychom vyjádřili zesnulému úctu formou kondolenční listiny či knihy, ale bohužel jsem se nikde nedočetla, jak by vlastně taková listina měla vypadat, jakou by měla mít formu a co přesně by se (tedy mimo podpisů) do ní ještě mělo napsat. Předem moc děkuji za odpověď

, 27.09.2010
Odpověď

Kondolenční kniha nebo kondolenční listy, na kterých je kondolence vyjádřená větší skupinou lidí, obsahují obvykle „hlavičku“ ve které je uvedeno jméno a příjmení zemřelého, jeho datum narození a datum úmrtí. Bývá tam také datum, kdy se shromáždění konalo. Listy mohou být doplněny grafikou a podobně. Text kondolence má vyjadřovat účast podepsaných na smutku pozůstalých a měl by být podporou pozůstalým v tom, že nejsou sami kdo nese tíhu zármutku, že je ještě řada kamarádů a známých zesnulého, kterým také moc chybí. Sestavit však nějaké vzorové texty není snadné, protože by byly jen formální a to kondolence nikdy nemá být.

Julius Mlčoch , 27.09.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference