Poradna: Mám dotaz ohledně pohřbívání. Zemřelo mi novorozené

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz ohledně pohřbívání. Zemřelo mi novorozené dítě a musím jej pohřbít..nejsem ale zastáncem obligátních druhů pohřbívání do rodinné hrobky nebo urnového háje. Chci ji mít u sebe, v klidu, bezpečí, tak, aby byla stále s námi a blízko. Slyšela jsem o uložení ostatků do kamene, ale bohužel nemohu nikde sehnat více informací..Mohli byste mi, prosím, pomoci radou kde případně hledat nebo nalézt jiný druh \"neobvyklého\"pohřbení? Čeká mě to nejtěžší a nejbolestnější-pohřbít své vlastní dítě a chci ji dát úctu, klid, bezpečí a lásku jako každá milující matka, která se musí rozloučit. Děkuji za radu...

, 09.11.2008
Odpověď

Je od Vás velice hezké, že chcete takto zachovat památku svého dítěte. I když ostatků z novorozeného dítěte zůstane málo, uložit jej všechen do kamenné vzpomínkové urničky asi nebude možné. Tyto vzpomínkové urny se u nás vyskytují jen velmi málo a pojmou jen malé množství ostatků, více méně jen jako jakési uchování v případě prováděných rozptylů zpopelněných ostatků. Ve Vašem případě bych doporučoval vhodnější formu a to je zachování všech zpopelněných ostatků uložených do malé urničky. Pokud máte přístup na internet doporučuji stránky sklárny Liglass trading " www. liglass.cz". Tato sklárna má ve svém sortimentu zboží, které by myslím bylo vhodné pro Váš záměr. Doporučuji spojte se s pohřební službou a oni Vám jistě pomohou vhodnou urničku zajistit. Přeji Vám v tomto těžkém období hodně sil a věřím, že se Vám váš krásný záměr podaří realizovat.

Julius Mlčoch , 15.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference