Poradna: mam otazku. Pred 5 lety mi umrela mama a nyni je jeji

Otázka:

Dobry den, mam otazku. Pred 5 lety mi umrela mama a nyni je jeji popel ulozen v urne v rodinne hrobce na Malvazinkach. Maminka si ale prala byt rozptylena do more v Recku. Chtelal jsem se zeptet jestli je to mozne. Pokud ano jake jsou zakony ohledne prevozu popela v letadle a jestli s otcem muzeme jeji popel zozptylit v Recku sami a zdali na to potrebujeme nejake povoleni. Nebo jestli je rozptyl potreba zaridit pres pohrebni sluzbu v Recku Dekuji za odpoved

Praha , Praha 1 , 17.04.2010
Odpověď

Přiznám se, že neznám pohřební předpisy v Řecku a nevím tedy zda je přípustné uložit zpopelněné ostatky v pobřežních vodách Řecka. Rozhodně však bych se nepokoušel přepravovat ostatky v letadle bez průvodních dokladů. Doporučuji Vám, spojit se s pohřební službou v místě, kde uvažujete provést rozptyl do moře a s nimi vše projednat. Urnu se zpopelněnými ostatky pak bude lépe poslat poštou na tu pohřební službu, která rozptyl do moře provede.

Julius Mlčoch , 28.04.2010Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference