Poradna: Mám takový dotaz. Zemřela mi matka, ale ne v Čechách,

Otázka:

Dobrý den, mám takový dotaz. Zemřela mi matka, ale ne v Čechách, nýbrž v Německu. Potřebuji radu, jak postupovat při transportu, co všechno k tomu budu potřebovat, kolik to tak asi bude stát a zda mám nárok požadovat od pojišťovny či od státu nějakou náhradu na přepravné mrtvoly a kdo mi vydá úmrtní list a zda bude potřeba nechat ho přeložit do češtiny, pokud bude v němčině. Děkuji za odpověď.

Litvínov , Litvínov , 30.01.2007
Odpověď

Jak postupovat při úmrtí v zahraničí není jednoduchá odpověď. Nejdříve je nutno zjistit, zda měla Vaše maminka uzavřeno cestovní pojištění. Pokud ano, tak bude vše řešit asistenční služba, se kterou má pojišťovna uzavřenu smlouvu o zastupování. Pokud neměla cestovní pojištění, pak Vám doporučuji, spojte se s pohřební službou Buď v Litvínově nebo tam, kde bude maminka pohřbena, a ta Vám vše potřebné zajistí. Pro přepravu zemřelých ze zahraničí platí mezinárodní smlouvy, které stanovují jaké doklady musí být k přepravě zemřelého vystaveny. Úmrtní list určitě bude v němčině a musí být oficielně přeložen do češtiny (překladatelem s razítkem) a pak Vám specielní matrika v Brně vydá úmrtní list v češtině. Rozhodně sám převoz nezajistíte. Vaše maminka bude v SNR vydána jen pohřební službě.

Julius Mlčoch , 30.01.2007

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference