Poradna: Měla bych jeden dotaz.Po smrti mého otce i bratra zařizovala

Otázka:

Dobrý den,měla bych jeden dotaz.Po smrti mého otce i bratra zařizovala veškeré potřeby mamča.Žiji v jiném městě.Oba nechala zpopelnit,rozloučení žádné..Nyní po 3 letech chce popel rozsypat i přes můj nesouhlas i nesouhlas manželky mého zesnulého bratra.Má na toto právo,i když jsem jí výslovně řekla,že si urnu taťky vezvu k sobě?Děkuji za odpověď,Foltánová

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 24.04.2009
Odpověď

Bohužel náš právní řád nestanovuje kdo je oprávněn rozhodovat o nakládání s ostatky. Zákon o pohřebnictví stanovuje pouze povinnost krematoria vydat urnu s ostatky objednavateli pohřbení. Na něm pak záleží jak s ostatky naloží. Pokud chcete změnit rozhodnutí Vaší matky, budete muset jít do soudního sporu, aby soud rozhodl jak bude s ostatky naloženo. Doporučuji však konzultaci s právníkem, který lépe odhadne výsledek soudního sporu.

Julius Mlčoch , 08.05.2009

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference