Poradna: Moje matka zemrela ve Francii, kde mnela kremaci. Jeji

Otázka:

Moje matka zemrela ve Francii, kde mnela kremaci. Jeji prani bylo aby jeji ostatky byly rozptyleny v Plzni, kde se narodila. Prosim poradte mi na koho se mam specificky obratit, jake dokumenty potrebuji abych mohl prevezt urnu z Francie do Ceske republiky a abych mohl splnit prani me matky. Dekuji Jan Hermann

Kanada , 27.11.2010
Odpověď

Nejprve se musíte domluvit se správou pohřebiště v Plzni. Rozptyly se provádí většinou od května do září, to je vegetační období travního porostu na loučce rozptylu. K převozu urny potřebujete úmrtní list, a doklad že v urně jsou uloženy zpopelněné ostatky Vaší maminky. Tento doklad Vám jistě vydalo krematorium, které provedlo zpopelnění. Správa pohřebiště bude asi požadovat jejich přeložení do češtiny, ale to již Vám upřesní oni.

Julius Mlčoch , 01.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference