Poradna: Moji rodiče-důchodci žijí dlouhodobě v Německu, jsou

Otázka:

Moji rodiče-důchodci žijí dlouhodobě v Německu, jsou ale původně z Prahy a v Praze je i hřbitov a rodinný hrob (úložiště uren), kde by jednou chtěli být pohřbeni (jedná se o P5-Malvazinky). Nyní moje matka slyšela, že by případně mohl nastat nějaký problém (právní či jiný???) s převedením urny z Německa do Česka (Prahy). Víte o tom něco a mohly byste poradit? (Pokud ne, kam bychom se mohli obrátit?) Jak se takové případy řeší?

, 16.09.2009
Odpověď

Právní problém není. Je jen třeba o vyřízení převozu urny požádat zdejší pohřební službu. Ta písemně požádá pohřební službu nebo krematorium v Německu o zaslání urny na její adresu. V Německu a stejně tak v Rakousku totiž urnu vydají jen pohřební službě nebo provozovateli pohřebiště. S urnou pochopitelně musí přijít všechny předepsané doklady a pak není problém uložit urnu na pohřebišti v ČR.

Julius Mlčoch , 06.10.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference