Poradna: Můj děda se rozvedl a vzal si cizí paní. Nedávno zemřel

Otázka:

Dobrý den, můj děda se rozvedl a vzal si cizí paní. Nedávno zemřel a ta paní ho chce uložit do hrobu jejího rodu. Naše rodina ( 3 dcery dědy a vnoučata) s tím nesouhlasíme a chceme aby byl uložen v hrobu kde jsou uloženy dědovi rodiče a sestra. Existuje nějaký zákon nebo předpis jak vyřešit tuto situaci? Děkuji

Střední čechy , 05.01.2007
Odpověď

Bohužel, žádný zákon který by stanovoval kdo má být kam pohřben v našem právu není. Rozhodnutí o způsob pohřbu a místu, kam budou pozůstatky uloženy, je v pravomoci objednavatele pohřbení. Ten by měl respektovat přání zemřelého, pokud bylo známo. V případech, kdy není názorová jednota pozůstalých, může být spor řešen v občanském soudním sporu.

Julius Mlčoch , 05.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference