Poradna: náklady na pohřeb

Otázka:

Dobrý den,je možné ušetřit na nákladech za pohřební službu v případě delší doby pohřbu tím,že si zemřelého uložím doma do mrazáku,kde je zajištěna teplota nižší než -10st.C.Vydá mi jej pohřební služba?

Vysočina , 03.04.2013
Odpověď

Nezlobte se, ale to snad nemyslíte vážně. Vy máte doma zařízení pro přechodné uložení zemřelého schválené pro toto použití. Říká Vám něco etické zacházení se zemřelým a slovo pieta. Za tento postup by jste naplnil skutkovou podstatu trestného činu hanobení ostatků a pozůstatků s trestní sazbou odnětí svobody až na tři léta.  Pohřební služba ba Vám jej určitě odmítla vydat, protože by byla spoluviníkem.

Julius Mlčoch , 07.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference