Poradna: Nejde o můj vlastní případ, snažím se pomoci nešťastné

Otázka:

Dobrý den, nejde o můj vlastní případ, snažím se pomoci nešťastné kamarádce. Zemřel její partner, žili ve společné domácnosti 5 let, nebyli sezdáni. Momentálně je tělo na patologii, zítra proběhne pitva. Matka zemřelého je podruhé vdaná, neměla o syna zájem, po dobu jeho dlouhé nemoci se o něj nestarala. Nyní se ovšem rozhodla uspořádat pohřeb bez obřadu. Kamarádka chtěla samozřejmě pohřeb uspořádat sama a s obřadem, aby se mohla rozloučit. Matka odmítla, že prý to již zařídila. Na pohřební službě v Chocni přítelkyni poradili, aby se obrátila na právníka, kdo je jaksi více v právu. Obávám se, že asi nikdo. Ale přesto, poradíte?

Praha , Praha 1 , 08.01.2007
Odpověď

Bohužel naše zákony nestanovují, kdo je povinen a nebo kdo z příbuzných je oprávněn objednat pohřbení zemřelého. Pohřební služby většinou přijímají objednávku od toho, kdo má občanský průkaz zemřelého. Protože neznám bližší podrobnosti uvedeného případu, souhlasím s názorem pohřební služby v Chocni. Musím však konstatovat, že i soud bude obtížně stanovovat na čí straně je právo. Rovněž musím upozornit na to, že pohřební služba, která má uzavřenu objednávku na pohřeb bez obřadu, tuto musí provést v dohodnutém termínu. Zrušení této objednávky by musel provést objednavatel pohřbení, nebo rozhodnutí soudu o předběžném opatření. V takovém případě by bylo nutno uložit zemřelého do úložných prostor s teplotou nižší jak -10 C a počítat s dalšími náklady za toto uložení. Přeji hezký den.

Julius Mlčoch , 08.01.2007

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference