Poradna: Nezlobte se,ale v polovině prosince jsem psala dotaz

Otázka:

Nezlobte se,ale v polovině prosince jsem psala dotaz ohledně toho že mi zemřel bratr a jeho urnu si navzdory jeho zletilým dětem a sourozencům a tehdy ještě žijícím rodičům)))mezi tím nám zemřela maminka)))ale otec stále žije,vyzvedla jeho družka se kterou žil asi čtyři roky a má ji zavřenou doma,ale jak jsem již psala minule,bránila nám v jeho těžké nemoci ho i navštívit.Nyní jsme nechali udělat pomníček pro maminku a pro něj ale urnu nemáme.O domluvě nemůže být řeč.Poradíte mi prosím co dělat aby bratr našel klid vedle maminky alespon po smrti.Děkuji za váš čas

jižní čechy , 03.02.2010
Odpověď

Je to velice smutná záležitost. Jeho družka jako obstaravatelka pohřbení má urnu se zpopelněnými ostatky v držení v souladu se zákonem. Pokud se s ní nedohodnete na způsobu uložení urny, budete nucena se obrátit na právníka, aby posoudil, zda by byla naděje vyhrát soudní spor ve kterém napadnete uložení urny doma bez možnosti přístupu k ní, jako zacházení s ostatky zemřelého, které se dotýká důstojnosti zemřelého a mravního cítění pozůstalých. (viz §4, odst.(1), písm. h) zákona 256/2001Sb. Takovéto zacházení by bylo možno kvalifikovat rovněž jako přestupek podle § 26 téhož zákona a zde je sazba pokuty až do výše 50 000,-Kč.

Julius Mlčoch , 09.02.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference