Poradna: Obracím se na Vás s celkem neobvyklým ale naléhavým

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s celkem neobvyklým ale naléhavým dotazem.Včera nám zemřel náš psí kamarád.Rádi by jsme ho zakopali u nás na zahradě u rodinného domku, ovšem nevím zda je to legální?vím že lidé se bez zpopelnění jinam nez na hrbitov ulozit nemůžou, u zvířat sem četla že tento zákon neplatí.jaký je mezitím rozdíl? mám malé děti proto by mě to zajímalo i z hyg. hlediska, na zahradě si často hrají. děkuji moc za odpověď.

brno , Brno-město , 27.11.2010
Odpověď

Uložení uhynulých zvířat chovaných v zájmových chovech do země se řídí veterinárním zákonem. Zákon o pohřebnictví se na toto nevztahuje. Pokud provedete uložení na svém pozemku a dostatečně daleko od zdrojů pitné vody, do hloubky cca 1metr neporušíte hygienické předpisy a hrající si děti určitě nebudou ohroženy.

Julius Mlčoch , 01.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference