Poradna: Obracim se na Vas s prosbou o radu. Pred nekolika lety

Otázka:

Dobry den,obracim se na Vas s prosbou o radu. Pred nekolika lety jsem byl v blizkem kontaktu s jistou divkou (Helena Alexandra Richterová),narozenou (8.12.1985),s trvalym bydlistem v okrese Most(ale to nevím stoprocentně).Mela vrozenou srdecni vadu,a dne (22.11.2004) měla podstoupit v jedné praž.nemocnici náročnou operaci, pri ktere udajne zemrela.Tenkrat mi tuto smutnou zpravu potvrdila pouze jeji sestrenice,ktera mi rekla, ze k umrti skutecne doslo,a ze byla zahy zpopelnena a rozprasena.Bohuzel dnes nemam moznost kontaktovat zadne jeji pribuzne ani zname,a stale mi lezi v hlave,zda li opravdu pri operaci zemrela ci nikoli. Mohl by jste mi,prosim,poradit jak v takovem pripade postupovat(zda li je vubec mozno se toho nejak dopatrat?) a na jake urady ci instituce se obratit, abych zjistil, zda je skutečně mrtvá ??Předem děkuji za ochotu mi pomoci a za jakoukoliv odpověd,s pozdravem Dan Richter

Brno , Brno-město , 02.02.2010
Odpověď

Obávám se, že zpráva o úmrtí dívky se kterou jste byl v blízkém kontaktu bude asi pravdivá. Jak jinak si vysvětlit, že se Vám po celou dobu neozvala. Pokud bydlela v Mostě, tak zkuste se dotázat v krematoriu Most, zda na konci roku 2004 provedli zpopelnění ženy tohoto jména. Musím Vás ale upozornit, že Vám z důvodu ochrany osobních údajů mohou odmítnout tuto informaci poskytnout. Nejlépe se tyto informace získají od rodiny nebo příbuzných a známých zemřelého. Všechny ostatní instituce, myslím teď pohřební služby, krematoria apod. neradi tyto informace dávají, právě z obavy o porušení zákona na ochranu osobních údajů.

Julius Mlčoch , 09.02.2010

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference