Poradna: Pohřeb na židovském hřbitově

Otázka:

Dobrý den, můj otec (86 let) pochází z židovské rodiny, byl jedním z mála, kdo se vrátil z koncentračního tábora. V poslední době stále mluví o tom, že chce být pohřeb na židovském hřbitově (do země), kde jsou pochováni jeho prarodiče (zemřeli před 2. světovou válkou), jeho rodiče a sourozenci zemřeli v koncetráku. Na židovském hřbitově, kde chce být otec pochován, se pohřbívalo naposledy před 2. svět. válkou a celkově je hřbitov značně zpustlý. Je tedy možné, zde otec jednou nechat pohřbít, když hřbitov již pravděpdobně neslouží svému účelu?

Jižní Čechy , 12.06.2012
Odpověď

Pokud je hřbitov uzavřen, tak to bude problém. Nevím, který hřbitov máte na mysli, ale obraťte se na příslušnou židovskou obec, která je v blízkosti vašeho bydliště a ta bude jistě znát řešení. Pohřeb podle židovských zvyků provádí vždy a jen jejich pohřební bratrsvo

Julius Mlčoch , 15.06.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference