Poradna: pohřeb v kostele

Otázka:

Dobrý den ,ráda bych se zeptala,pokud si člověk veme sám život je možné mu uspořádat pohřeb v kostele nebo zádušní mši. Nejsem si jista jestli je to vhodné. Předem děkuji za radu. N

Pardubice , Pardubice , 29.10.2011
Odpověď

Na odpověď jsem se zeptal pana Tomáše Kotrlého z MMR a toto je fundovaná odpověď: Do roku 1983 šlo o ustanovení kánonu 2350 § 2, který zakazoval pohřbívat sebevrahy. Tento kánon byl zrušen a sebevrahy lze pohřbívat církevně, dokonce v některých liturgických knihách (např. v USA) je za ně uvedena speciální modlitba. Sebevražda je dnes v teologii chápána jako hřích "in foro interno", tedy jako čin, který na základě výsledků moderní psychologie nelze objektivně posoudit jako vždy hříšný.

Julius Mlčoch , 01.11.2011Inzerce z regionu

nabídka, 26.10.2020, 18:05
Kamenictví v pohřebnictví

HROBKA SE NACHÁZÍ VE STARÉ, KLIDNÉ ČÁSTI...
Hrobové místo v Pardubicích
Region: Pardubice
poptávka, 25.9.2020, 9:36
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, poptávám hrobové místo na...


Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference