Poradna: pohřeb v kostele

Otázka:

Dobrý den ,ráda bych se zeptala,pokud si člověk veme sám život je možné mu uspořádat pohřeb v kostele nebo zádušní mši. Nejsem si jista jestli je to vhodné. Předem děkuji za radu. N

Pardubice , Pardubice , 29.10.2011
Odpověď

Na odpověď jsem se zeptal pana Tomáše Kotrlého z MMR a toto je fundovaná odpověď: Do roku 1983 šlo o ustanovení kánonu 2350 § 2, který zakazoval pohřbívat sebevrahy. Tento kánon byl zrušen a sebevrahy lze pohřbívat církevně, dokonce v některých liturgických knihách (např. v USA) je za ně uvedena speciální modlitba. Sebevražda je dnes v teologii chápána jako hřích "in foro interno", tedy jako čin, který na základě výsledků moderní psychologie nelze objektivně posoudit jako vždy hříšný.

Julius Mlčoch , 01.11.2011

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference