Poradna: Přání matky

Otázka:

Dobrý den, rád bych vyplnil přání mé matky rozptýlit její popel na loučce hřbitova v rodné vesnici.Protože však bydlím několik stovek kilometrů od tohoto místa, chtěl bych vědět zda je obvyklé,pietní nebo vůbec možné, část popela rozptýlit tam a část ho uložit v urně do hrobu, který hodláme s manželkou zřídit pro naši rodinu v místě bydliště.Chtěl bych mít maminku nejen blízko u sebe,ale hlavně mít poněkud osobnější místo pro vzpomínku. Děkuji Marek, Plzeň

Plzeň , Plzeň-jih , 31.03.2013
Odpověď

Praktický to možné je. Bude-li vše provedeno odborně tak i etika bude dodržena. Mohu Vám však doporučit výrobky firmy NOAMY, která vyrábí různé památeční skleněné výrobky do kterých je zataven popel zemřelého. Vypadá to velice hezky\ a právě v případě rozptylu zůstává pozůstalým část popela na památku. Pokud máte možnost podívejte se na webové stránky www.noamy.eu a možná tam najdete inspiraci pro řešení Vašeho problému.

Julius Mlčoch , 01.04.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference