Poradna: Před dvěma měsíci mi umřel tatínek. Měl kremaci a nyní

Otázka:

Dobrý den, před dvěma měsíci mi umřel tatínek. Měl kremaci a nyní mi volali z pohřebky, že urna je uložela u nich. Jelikož nemáme v místě bydliště žádný hrob(rodiče se do místa bydliště nastěhovali po narození mojí starší sestry), chtěli jsme zajistit hrob, kam by jsme urničku uložili. Nenašli jsme bohužel na hřbitově ve městě, kde žije maminka takové místo, kde by jsme tatínka uložili- hrůza hřbitov. Přitom u nás je hezký urnový háječek, ale tady nic takového není, hrob na hrobě.) Nyní jsem se doslechla, že existuje jakýsi vpich do kamene a kámen si můžeme např. dát na zahradu u domu. Nevím, kam se obrátit, jestli je to vůbec možné( musí být hrob, když je člověk zpopelněn?) Maminka chce mít samozřejmě manžela co nejblíž a u domu by to bylo pro ni to nejlepší( psychika). Vůbec nevím, kam se obrátit, slyšela jsem i o vpichu do země, ale to nechceme. Neslyšeli jste náhodou o této formě??? Prosím poraďte. Nevíte, kdo by tuto formu vpichu mohl zprostředkovat? Děkuji mnohokrát za jakýkoli tip. RB

Vysočina, Žďár nad Sázavou , 07.06.2008
Odpověď

Nevím, co míníte tím "vpich do kamene". Možná Vás někdo informoval o možnosti nechat vložit malé množství popela do tak zvaných vzpomínkových urniček, které mohou být vyrobeny také z kousku kamene. Do těchto vzpomínkových urniček se vkládá jen opravdu malé množství popela a nejvhodnější je tato forma při roptylu zpopelněných ostatků. V takovémto případě se časem ztrácí zpopelněné ostatky na louce rozptylu působením vegetační činnosti travního porostu, ale ta trocha popela na věčnou památku zůstane. Vy však uvádíte možnost využít k uložení urny se zpopelněnými ostatky na vlastním požemku - na zahradě u domku. Pokud proti tomu nikdo z pozůstalých nic nenamítá, tak máte možnost toto uložení provést tam. Opět musím zdůraznit, že to musí být na vlastním pozemku a uložení musí být provedeno důstojně a tak, aby nedotýkalo mravního cítění pozůstalých a veřejnosti. Doporučoval bych uložit celou uzavřenou urnu do země a místo pietně upravit.

Julius Mlčoch , 12.06.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference