Poradna: Prosím o odpověď zda se dá za nějakých podmínek uložit

Otázka:

Prosím o odpověď zda se dá za nějakých podmínek uložit do země do hrobu k člověku, který miloval nesmírně svého psa a chtěl, aby jeho pes posléze, co zemře, byl uložen do téhož hrobu, kde leží on,je toto možné, uložit rakvičku jeho psa na hřbitově do téhož hrobu? Vím, že je to dotaz atypický,přesto si myslím, že můžete mít zkušenost a nebo vědomost a dát laskavě odpověď i tohoto druhu. Moc děkuji. Řápková, Mělník

Mělník , Mělník , 05.08.2009
Odpověď

Zákon o pohřebnictví stanovuje veřejné pohřebiště jako prostor určený k pohřbení lidských pozůstatků. Ukládat do hrobového místa umřelého psa nebo jiné zvíře bohužel nemůže provozovatel pohřebiště povolit. Nevím, zda byl páníček pohřben do hrobu nebo byl zpopelněn a poté urna uložena do hrobu. Pokud byl zpopelněn, tak je možno, až jeho milovaný pes umře, nechat jej také zpopelnit (na to již odpovídám v jiném dotazu) a pak obě urny uložit na jiném místě společně.

Julius Mlčoch , 18.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference