Poradna: Prosím o radu jak mám postupovat, jestliže jsme se

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu jak mám postupovat, jestliže jsme se rozhodli popel po zesnulém rozprášit na rozptylové loučce? Potřebujeme nějaké povolení? Předeme Vám moc děkuji za odpověď.

Most , Most , 02.11.2006
Odpověď

Rozptyl zpopelněných ostatků provádí na rozptylové loučce provozovatel pohřebiště na kterém je rozptylová loučka. Každý rozptyl musí evidovat a také jej pietně provést. Je proto nezbytně nutné zajít na provozovatele (správu ) pohřebiště a tam rozptyl projednat. Musím Vás ale upozornit, že v této době se většinou již rozptyl neprovádí z důvodu vegetačního klidu travního porostu. Může se stát, že Vás správa pohřebiště objedná až na příští rok.

Julius Mlčoch , 02.11.2006

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference