Poradna: Prosim poraďte nám. Tetě umřel strýc, který nemá bližší

Otázka:

Prosim poraďte nám. Tetě umřel strýc, který nemá bližší příbuzné. Má teta nějaká práva k vyřizování pohřbu a účasti na něm. Moc děkujeme

Zbuzany , 05.12.2006
Odpověď

Pokud strýc nežil v době úmrtí s vaší tetou v domácnosti, nemá teta nárok na placené volno. Právo vyřídit pohřeb jistě má, pokud není nikdo z blízkých příbuzných ochoten pohřeb zajistit. Náš zákon nestanovuje povinnost zařídit pohřeb nikomu, ale také tuto činnost nikomu nezakazuje. Pokud nikdo do 96 hodin neobjedná pohřbení, tak to učiní obecní úřad s právem uplatnit náklady v pozůstalostním řízení.

Julius Mlčoch , 05.12.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.