Poradna: Prosím vás o radu, po jaké době se může opět pohřbívat

Otázka:

Prosím vás o radu, po jaké době se může opět pohřbívat do hrobky. Doba od posledního uložení ostatků je 10 roků a nyní budeme chystat další pohřeb, rádi bychom dotyčného dali do této hrobky. Předem děkuji za odpověď.

Chrudimsko , 11.07.2007
Odpověď

Tlecí doba stanovená pro hrobku musí být uvedena v Řádu pohřebiště, který zpracoval provozovatel pohřebiště. U hrobů je zákonem stanovená minimální tlecí doba 10 let. Podmínky pro další pohřbení v tlecí době do hrobu stanovuje zákon 256/2001Sb. Pokud je v hrobce místo nad poslední uloženou rakví, tak asi nebude problém. Pokud není a bude se muset s poslední pohřbenou rakví manipulovat, tak zákon stanovuje, že pokud nebude tato rakev otvírána nemusí být vydáno povolení hygienika a rakev může být přemístěna na jiné místo v dané hrobce. Obraťte se na provozovatele (správce) pohřebiště, ten jistě zná poměry na pohřebišti a nejlépe Vám poradí co je nebo není možné ve Vašem případě provést.

Julius Mlčoch , 16.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference