Poradna: Prosím Vás o radu. Pohřební služba nám odmítla vydat

Otázka:

Dobrý den, prosím Vás o radu. Pohřební služba nám odmítla vydat urnu s popelem našeho otce s tím, že musíme nejdříve doložit o doklad o pronájmu místa uložení urny. Nepodařilo se mi nikde najít oporu tohoto jednání v předpisech. Můžete mi sdělit zda pohřební služba má k nám oprávněné požadavky? Má matka touto situací dosti trpí a já bych rád situaci co nejdříve vyřešil. Naše představa byla, že prozatím bude urna uložena u matky doma a časem vyřešíme uložení ostatků v hrobě otcovo rodiny na Moravě. Mnohokrát Vám děkuji za radu. Absolutne špatný a neprofesionální postup pohřební služby. Její pracovníci snad ani nevědí, že existuje zákon č. 256/2001Sb. o pohřebnictví.

Jáchymov , 02.11.2006
Odpověď

Pohřební služba vydá urnu se zpopelněnými ostatky zemřelého objednavateli pohřbení a ten má právo si ponechat urnu doma, na chatě, nebo u příbuzných, nebo ji uložit se souhlasem provozovatele pohřebiště uložit na pohřebišti atd. Podmiňovat vydání urny dokladem o pronájmu hrobového místa je proti zákonné. Mohla by Vás pohřební služba požádat o informaci, kde asi bude urna uložena, ale jen pro doplnění své vlastní evidence a ne jako podmínku pro vydání uny. Přeji hezký den

Julius Mlčoch , 02.11.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference